Co trzeba wiedzieć o routerze bezprzewodowym?

Co trzeba wiedzieć o routerze bezprzewodowym?

Routery bezprzewodowe bez trudu wyparły już urządzenia przewodowe. Obecnie to właśnie je najłatwiej jest kupić, by stworzyć swoją własną domową lub firmową sieć. Warto jednak wiedzieć kilka rzeczy na temat routerów bezprzewodowych i tego jak działają. Co trzeba o nich wiedzieć?

Pogoda nie ma wpływu na sygnał

Panuje pewien mit, według którego pogoda może mieć wpływ na pracę routera bezprzewodowego. Jest to często powtarzana nieprawda, która w rzeczywistości dotyczy internetu dostarczanego drogą radiową, ale nie routerów bezprzewodowych. Takie routery odpowiadają jedynie za dostarczenie internetu urządzeniom znajdującym się w ich bliskim sąsiedztwie – najczęściej w obrębie jednego mieszkania, budynku lub piętra. Pogoda nie ma więc żadnego wpływu na działanie sieci.

Ilość urządzeń bez ograniczeń

Router bezprzewodowy ze sklepu online napad.pl pozwala na podłączenie do niego nieograniczonej ilości urządzeń. Skoro przy podłączeniu nie korzysta się z gniazdek, to ich ilość nie ogranicza możliwości urządzenia. W ten sposób można wykorzystać go jako bazę do stworzenia rozwiązań godnych inteligentnego domu.

Zasięg jest słaby

Niektóre osoby wciąż boją się, że routery bezprzewodowe nie mają wystarczająco silnego sygnału, by z internetu można było korzystać na terenie całej powierzchni. To nie jest prawda. Wiele zależy od tego, w jaki sposób zostanie ustawione urządzenie. Powinno ono być ustawione przynajmniej na wysokości 1,5 m, z dala od innych urządzeń elektrycznych oraz w miarę możliwości w centralnym punkcie nieruchomości. To wszystko wpływa na to, że sygnał jest wysyłany równo we wszystkich kierunkach i wszędzie może być równo odbierany.

Comments are closed.