Czy kupno używanego laptopa się opłaca?

Czy kupno używanego laptopa się opłaca?

Każdy miłośnik najnowszych technologii, rozglądający się za nowym sprzętem wie, że laptopy z górnej półki potrafią kosztować naprawdę sporo. Nie każdego klienta stać na taki wydatek, a zaciąganie kredytu na sprzęt komputerowy nie zawsze się opłaca.

Używany laptop

Kupno używanego laptopa pozwala ludziom z ograniczonym budżetem na zakup sprzętu komputerowego o całkiem aktualnych parametrach, do tego w niskiej cenie.Przykładowo, jeśli Dell laptop kosztuje w sklepie kilka tysięcy złotych, to ten sam używany model można kupić już o kilkaset złotych mniej (np. w sklepie At-Outlet). To spora oszczędność.

Na co warto zwrócić uwagę?

Szczególnie warto być ostrożnym przy ofertach z okazyjnie niską ceną. Jeśli Dell laptop wystawiony jest na aukcji w śmiesznie niskiej cenie, można się spodziewać, że nie jest on w pełni sprawny. Trzeba uzbroić się w ostrożność, jeśli opis przedmiotu zapewnia, że wszystko działa jak należy.Dobrym rozwiązaniem jest zakup sprzętu poleasingowego. Jest to rozwiązanie polecane szczególnie osobom, które potrzebują dobrego laptopa biznesowego. Sprzęt sprzedawany po upłynięciu okresu leasingu jest jeszcze na tyle technicznie aktualny, że z powodzeniem posłuży przez kilka kolejnych lat. Zazwyczaj komputery sprzedawane przez firmy są w dobrym stanie technicznym, z uwagi na regularny serwis.

Przy zakupie używanego komputera warto przede wszystkim zadbać o to, by mieć pewność, że kupuje się sprzęt w pełni sprawny.

Comments are closed.