Laptopy poleasingowe – czy warto?

Laptopy poleasingowe – czy warto?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup laptopów poleasingowych. Choć przeciwnicy obawiają się o kondycję tego typu sprzętu, to zdecydowanie ilość plusów tego rozwiązania jest spora.
Pierwszą sprawą, która ma ogromne znaczenie dla większości kupujących, jest kwestia finansowa. Laptopy poleasingowe to przede wszystkim niska cena. Koszt nowego komputera o podobnych parametrach sięgać może często nawet kilkunastu tysięcy złotych, podczas gdy tę samą opcję w wersji poleasingową dostać można już nawet za 2000-3000 zł. Oprócz niskiej ceny dochodzi tu jednocześnie wysoka jakość przedmiotu. Z leasingu korzystały bowiem firmy (np. banki), więc sprzęt ten to najczęściej bardzo wydajna, solidna i trwała – także pod względem konstrukcji – klasa biznesowa.

Mówiąc o laptopach poleasingowych, warto wspomnieć także, że przed wystawieniem na sprzedaż sprzęt jest naprawiany i poddany konserwacji. Owszem, zdarza się, że – jak każdy używany wcześniej przedmiot – posiada zarysowania, odbarwienia, lekkie rysy, czasem pęknięcia, które z reguły nie wpływają na komfort użytkowania ani wydajność sprzętu. Przed zakupem warto taki sprzęt dokładnie obejrzeć i skontrolować osobiście, a nie sugerować się samymi zdjęciami, na których nie wszystko jest widoczne. Mimo tych niewielkich wad, zdecydowanie warto rozpatrzyć zakup laptopa poleasingowego – niska cena i wysoka klasa z bardzo dobrymi parametrami technicznymi sprzętu mogą zrekompensować małe minusy.

Comments are closed.