Jak malować figurki?

Jak malować figurki?

Malowanie figurek może być wyzwaniem dla początkujących osób. Na rynku dostępny jest ogromny wybór różnorodnych produktów przeznaczonych do tego celu. Trzeba także wiedzieć jak ich używać, żeby osiągnąć jak najlepszy efekt.

Co jest potrzebne?

Przed przystąpieniem do malowania należy zaopatrzyć się w podstawowe produkty i akcesoria. Do niezbędnych zakupów zaliczają się podkłady, farby, pędzle i lakiery bezbarwne. Można także kupić wash i metalizery. Nie są one niezbędne, ale pozwolą na uzyskanie ciekawych efektów i sprawią, że figurki będą się prezentować znacznie lepiej. Dostępne są także różnego rodzaju akcesoria do makiet, np. trawki. Lepiej zainwestować w produkty dobrej jakości, np. profesjonalne farby do gier Citadel, ponieważ zapewniają one nie tylko lepszy efekt estetyczny, ale także większą trwałość pomalowanych figurek.

 

Podkład

Malowanie trzeba zacząć od podkładu. Jest to bardzo ważny etap, którego nie należy pomijać, ponieważ farby znacznie lepiej trzymają się podkładu niż plastiku. Jednocześnie jeśli figurka zostanie niedokładnie pomalowana to podkład będzie prześwitywać, a nie materiał, z którego została zrobiona. Można użyć białego lub czarnego podkładu w zależności od tego jaki efekt chce się osiągnąć.

Comments are closed.