Oryginalna szybkozłączka pneumatyczna – co trzeba o niej wiedzieć?

Oryginalna szybkozłączka pneumatyczna – co trzeba o niej wiedzieć?

Profesjonalna szybkozłączka pneumatyczna to najszybszy i najprostszy sposób na łączenie przewodów spiralnych z odbiornikami końcowymi. Dla wielu użytkowników olbrzymim atutem szybkozłączek może okazać się to, że nie wymagają one użycia specjalnych narzędzi.

Z jakiego materiału produkuje się szybkozłączki?

Producenci oferują nowoczesne szybkozłączki wykonane z wielu różnych materiałów, dlatego też warto poznać zalety i wady poszczególnych modeli. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście szybkozłączka z mosiądzu i mosiądzu niklowanego. W sprzedaży dostępne są również szybkozłączka ze stali nierdzewnej, polipropylenu i niezawodnego teflonu. Wybór konkretnego materiału zależy przede wszystkim od zastosowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając szybkozłączka?

Aby wybrać odpowiednie szybkozłączki w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na średnicę nominalną przewodu. Jak łatwo się domyślić producenci oferują wiele modeli, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Najmniejsze są szybkozłączki typu NW 2,7. W branży pneumatycznej najszybszym zainteresowaniem cieszą się szybkozłączka NW 7,2. Do połączenie większych przewodów idealnie nadają się szybkozłączki NW 10, NW 13, NW 16 i NW 19. Osoby, które nie wiedzą jakie szybkozłączki wybrać powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Najważniejsze parametry

Jak wspomniano powyżej, aby wybrać najlepsze szybkozłączka warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry techniczne i warunki w których będą pracować. Najważniejszym parametrem jest oczywiście maksymalne ciśnienie. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać szybkozłączki z ciśnieniem od 0 do 35 bar. Tego typu złączki mogą być bez problemu stosowane do wody i różnorodnych mediów nieagresywnych.

Co warto wiedzieć?

Szybkozłączki pneumatyczne składają się z dwóch głównych elementów. Mowa tutaj oczywiście o gnieździe i wtyczce. Wymienione elementy zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można je było bardzo szybko połączyć za pomocą jednej ręki. Charakterystyczna konstrukcja gniazda pozwala na bardzo łatwe rozłączenie.

Comments are closed.